„Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" 2023/2024

Zadania konkursu: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi"

1. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania.

2. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej nt. „Zdrowie na talerzu, zakończonej testem sprawdzającym dla uczniów wg układu opracowanego przez szkołę (prace plastyczne,test wiedzy...).

3. Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wymienienie środków lokomocji, którymi poruszały się dzieci.

4. Zorganizowanie w ramach tygodnia Harrego Pottera (bądź innego bohatera) konkursu na wykonanie czarodziejskiej różdżki i czapki.

5. Rozmowa nt. bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci (praca plastyczna).

6. Przeprowadzenie szkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem ZOO Jana Brzechwy .Konkurs można rozwinąć o prace plastyczne.

7. Uczyć, bawić, wychowywać. Pogadanka z uczniami nt. roli świetlicy szkolnej. Prace plastyczne/pisemne.

8. Zorganizowanie przez pracowników świetlicy szkolnej dnia wspólnego czytania pod nazwą Czytanie łączy pokolenia. Zaproszenie rodziców, dziadków do wspólnego czytania.

9. Przygotowanie opinii o pracy nauczyciela z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce.

10. Zorganizowanie w ramach tygodnia Polska Złota Jesień, ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanieopowiadań/zdjęc/prac plastycznych pt. Jesienny spacer dla uczniów, gdzie wygranego wyłonią uczniowie poprzez głosowanie.